Pieczemy pierniczki - 14.12.2015 r.

Święta bez pierniczków to Święta stracone;) Kierując się tym przesłaniem przedszkolaki z grupy 0A postanowiły zadośćuczynić tej tradycji.

W dniu 14 grudnia 2015 r. w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i propagowania kreatywnego działania na rzecz wzmacniania więzi rodzinnych i integracji rodzice wraz z dziećmi spotkali się na wspólnym pieczeniu świątecznych pierniczków.

Świąteczne pierniczki:

(które można upiec w ostatniej chwili i jeść praktycznie prosto z piekarnika)

Składniki:
1 kg mąki
4 jajka
3-4 łyżki śmietany 18 % - pół średniego pojemniczka
szklanka cukru
szklanka miodu
3 czubate łyżki masła
1 łyżeczka sody
50 g kakao
5 łyżeczek przyprawy do piernika

W garnku rozgrzewamy cukier, miód i masło, roztapiamy na jednolitą masę i czekamy do ostygnięcia. Wlewamy śmietanę i wbijamy jajka. Zawartość garnka wylewamy na stolnicę, gdzie czeka już mąka wymieszana z resztą produktów sypkich. Zagniatamy ciasto, wałkujemy i wycinamy kształty... foremne, nieforemne, ręcznie, nożnie (nożem, mam na myśli :)) i cieszymy się z możliwości rozwijania umiejętności plastycznych. W piekarniku siedzą 20-25min.
Po ostygnięciu zdobimy pierniczki według własnego pomysłu.
Smacznego

Na jednej gałązce