„Poszukiwanie matematyki”– wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego w Witoni - 11.12.2015 r.

W dniu 11 grudnia 2015r. uczniowie z klasy VI wraz z panią Agnieszką Petrykowską udali się z wizytą do USC w Witoni. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego w szkole projektu „Matematyczny pociąg” dofinansowanego przez fundację mBanku.

Celem rozmowy z panią kierownik Jadwigą Wasiak było pozyskanie danych statystycznych dotyczących mieszkańców Gminy Witonia. Wszystkie informacje zostaną wykorzystane przez uczniów do wykonania folderu „Gmina Witonia w liczbach”.

Na wcześniejszych zajęciach uczniowie poznawali historię miejscowości Witonia. Samodzielnie szukali informacji o rodzinnych stronach, korzystając z różnych źródeł (książki, mapy, strony internetowe). Najważniejsze wydarzenia z przeszłości zostały umieszczone na plakatach „Oś czasu – Historia Witoni”.

Autor: Agnieszka Petrykowska