XI Rajd Mikołajkowy - 05. 12. 2015 r.

Organizatorem XI Rajdu Mikołajkowego był Oddział PTTK Ziemi Łęczyckiej.

Już na miejscu zbiórki każdy uczestnik otrzymał pamiątkową czapkę mikołajkową oraz okolicznościowy znaczek. Trasa przemarszu 1300 Mikołajów i Mikołajek wiodła ulicami grodu Boruty. Wykorzystane  wszelkiego rodzaju instrumenty (grzechotki, dzwonki, trąbki) spowodowały, że mieszkańcy Łęczycy usłyszeli uczestników Rajdu, wyglądali z okien domów i pozdrawiali z uśmiechem. W tej niecodziennej atmosferze dotarliśmy na Plac Tadeusza Kościuszki, gdzie nastąpiło uroczyste podsumowanie parady. Przy dźwiękach świątecznej muzyki tłum Mikołajów bawił się pod Ratuszem Miejskim, a do  zabawy zagrzewał prezes łęczyckiego Oddziały PTTK, pan Paweł Czarnecki. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali odznaki Najaktywniejszego Turysty 2015 r. i  odznaki Turystyki Pieszej PTTK.   Nowi członkowie PTTK złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie z  okazji imienin Mikołaja odśpiewano głośne „sto lat”. Nie zabrało oczywiście słodkich prezentów dla wszystkich uczestników parady. Każda drużyna otrzymała też  Dyplom za  udział w XI Rajdzie Mikołajkowym.

Wróciliśmy troszkę zmęczeni, ale rozbawieni i bardzo zadowoleni.

Tegorocznym partnerem  Oddziału PTTK  Ziemi Łęczyckiej był między innymi Urząd Gminy w Witoni.

Autor: Bożena Kus