XXI Powiatowe Konfrontacje Artystyczne Szkół - 02.12.2015 r.

2 grudnia uczniowie z klasy II b uczęszczający na koło czytelniczo- teatralne wzięli udział w XXI Powiatowych Konfrontacjach Artystycznych Szkół zorganizowanych przez Dom Kultury w Łęczycy.

Uczestnicy konfrontacji zostali podzieleni na dwie kategorie: szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły średnie.
     Drugoklasiści zaprezentowali przedstawienie pt."Pasażerowie lokomotywy", które przygotowali pod kierunkiem p. Mariki Klimczak. Spektakl wprowadził widzów w świat wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Jednym z celów przedstawienia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Występ uatrakcyjniły wszystkim znane piosenki, m.in.: "Witajcie w naszej bajce", "Kaczka Dziwaczka", "Na Wyspach Bergamutach" śpiewane chórem oraz solo.
     O przyznaniu nagród decydowało specjalnie powołane jury składające się z niezależnych przedstawicieli - po jednej osobie z każdej szkoły. Naszą szkołę w jury reprezentował p. Sebastian Petrykowski.
    Młodzi aktorzy zajęli w konkursie III miejsce.
Skład zespołu: Brzozowska Paulina, Domański Marcin,Domagała Nikola, Duczyńska Maja, Krupa Martyna, Łęcka Sandra, Sikora Przemysław,Szczęsna Oliwia, Wyrzykowska Katarzyna.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: Marika Klimczak