Wyniki konkursu „Maluj z Długoszem” – 21.11.2015 r.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1b – Wiktoria Kondras zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym „Maluj z Długoszem”.

Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się 21 listopada 2015 r. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa
w Łodzi podczas V Salonu Ciekawej Książki.

Konkurs przygotowany został w ramach kampanii „Łódzkie Czyta” z okazji obchodów Roku Jana Długosza. Organizatorami konkursu byli: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi oraz Wydawnictwo Literatura.

Myślą przewodnią konkursu była popularyzacja legend zapisanych na kartach „Roczników, czyli Kronik słynnego Królestwa Polskiego” Jana Długosza, zwrócenie uwagi na historię i piękno języka polskiego oraz rozwijanie
i prezentowanie umiejętności artystycznych dzieci oraz inspirowanie ich do aktywności twórczej.

W konkursie wzięło udział 405 dzieci z Łodzi i województwa łódzkiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Autor: K. Witczak