Wycieczka do Łodzi - 18.11.2015 r.

Wycieczka dydaktyczna do Teatru Powszechnego w Łodzi oraz Palmiarni Łódzkiej.

Uczniowie klasy IV i V wraz z nauczycielami p.J.Łuczak, V.Olesińską oraz M.Lewandowską obejrzeli w Teatrze Powszechnym w Łodzi spektakl pt. „Mój tata chce latać jak ptak” – zabawną opowieść o tym, że w życiu najważniejszy nie jest wcale cel, do którego dążymy, ale to, by w dążeniu tym mieć wokół siebie bliskich. Ludzi, którzy wierzą w nas tak bardzo, jak my w swoje marzenie. Po inscenizacji dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych, podczas których mogły dowiedzieć się o realizatorach przedstawień teatralnych oraz nauczyły się kilku ćwiczeń ruchowo – oddechowych.

Kolejnym punktem wyjazdu była Palmiarnia Łódzka – jedna z najnowocześniejszych w Europie palmiarni i jeden z najciekawszych budynków w Łodzi. Uczniowie zobaczyli rośliny zgromadzone w trzech pomieszczeniach – w pawilonie śródziemnomorskim, tropikalnym oraz w szklarni z bogatą kolekcją kaktusów. Mimo że pogoda nie skłaniała do spacerów, to i tak zwrócił uwagę wszystkich park, w którym znajduje się palmiarnia.

Tym razem lekcje języka polskiego i przyrody oraz godzina z wychowawcą minęły bardzo szybko, a wiedza i zdobyte umiejętności na pewno zostaną wykorzystane w przyszłości.

Autor: Jolanta Łuczak