Dzień Marchewki - 16.11.2015 r.

Dnia odbył się w naszej szkole "Dzień Marchewki". Organizatorem tego wydarzenia był Samorząd Uczniowski, a w jego realizację włączyli się uczniowie i nauczyciele klas I- VI.

Marchew najczęściej jemy pod postacią surówki, jako dodatek do zup lub po prostu na surowo. Jakie właściwości ma marchewka i dlaczego jest ona tak ważna w naszej codziennej diecie? Te informacje przypomnieliśmy sobie dzięki temu wydarzeniu.

Każda klasa podjęła się wykonania jakiegoś zadania. Pierwszaoklaściści oraz czwartoklasiści wykonali "portret marchewki". Klasa II i III przedstawiła przepisy na dania, którego głównym składnikiem jest marchewka, uczniowie z klasy V przygotowali pyszne warzywa i częstowali nimi uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, natomiast szóstoklasiści przygotowali plakat informacyjny dotyczący wartości odżywczych pomarańczowego warzywa.

Na zakończenie święta nikt nie miał wątpliwości – marchewka to skarbnica zdrowia!

Autor: Marika Klimczak