Spotkanie z Policjantką - 29.10.2015 r.

Dnia 29 października 2015 roku do Naszego Przedszkola przybył zaproszony gość - Pani policjantka z Komendy Powiatowej w Łęczycy.

Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważymy nieprzytomnego człowieka, zastaniemy mieszkanie po włamaniu itp. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się samochód policyjny. Nasze przedszkolaki mogły przez chwilę poczuć się jako stróż prawa siedząc za kierownicą pojazdu.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci.