Święto Niepodległości – 9.11.2015 r.

Szkolne obchody upamiętniajace 97 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się już w poniedziałkowy poranek - 9 listopada 2015 r.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „A to Polska właśnie”. Przygotowany program to efekt końcowy realizowanego od miesiąca projektu edukacyjnego. Uczniowie klas IV – VI mieli do wykonania różne zadania. Klasa IV zrobiła plakaty, które dekorują szkolny korytarz i klasę. Uczniowie klasy V opracowali folder informacyjny. Wyróżniająca się praca należy do Gabriela Kaźmierskiego, który wręczył swoje opracowanie przybyłym Gościom. Uczniowie klasy VI przygotowali prezentację multimedialną na temat Święta Niepodległości. Rafał Koczaski przedstawił swoją pracę wszystkim uczestnikom spotkania. Grupa uczniów koła recytatorsko – literackiego przygotowała słowo mówione oraz elementy dekoracji, natomiast chór szkolny zaprezentował pieśni patriotyczne. Już trzeci rok szkolne obchody Święta Niepodległości uświetniliśmy przeglądem pieśni legionowych i patriotycznych – każda klasa wykonała jeden utwór. Uczniowie mieli również za zadanie zastanowić się, czym dla nich jest ojczyzna. Swoje refleksje i spostrzeżenia zapisali w formie krótkiej wypowiedzi. Pięcioro uczniów przeczytało swoje prace.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: kombatant p. M. Robakowski, ks. kanonik Zbigniew Olton, wójt Mirosław Włodarczyk, dyrektor gimnazjum p. Ilona Jędrzejczak, kierownik biblioteki p. Anna Stolarczyk, kierownik GOPS p. Katarzyna Gonera, emerytowani nauczyciele szkoły.Wszyscy obejrzeli program w uroczystym i pełnym zadumy nastroju. Program przedstawiono również rodzicom.

Dyrektor szkoły Urszula Graczyk podziękowała za wspaniały projekt nauczycielom i uczniom.

Uroczystość została przygotowana przez: p. J.Łuczak oraz V.Olesińską, oprawę dźwiękową zapewnił p. S.Petrykowski.

Autor: Jolanta Łuczak