„Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” - 05. 11. 2015 r.

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z panią policjantką z Komendy Powiatowej w Łęczycy.

Pierwszoklasiści mieli możliwość przypomnienia sobie zasad przechodzenia przez jezdnię i bezpiecznego zachowania się na drodze. Dowiedzieli się, jak bezpiecznie podróżować i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci uzyskały informacje na temat  zachowania się podczas kontaktów z nieznajomymi, czy też podczas nieobecności rodziców w domu. Utrwaliły również numery telefonów alarmowych oraz sytuacje, w których można z nich korzystać.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał od Fundacji PZU drobny upominek w postaci odblaskowego serduszka i składanki z planem lekcji w ramach kampanii społecznej  „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

Z pewnością pogadanka i odblaski wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych w ich codziennej podróży do szkoły.

Autor: B. Kuś, K. Witczak