Krasnoludki pasowane na przedszkolaków - 30.10.205 r.

Dzień 30 października 2015 r. pozostanie na długo w pamięci dzieci 3- 4 - letnich z grupy "Krasnoludki".

Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – "Pasowanie na przedszkolaka". W tym wydarzeniu brali udział: Wójt Gminy Witonia Mirosław Włodarczyk, Pani Dyrektor Urszula Graczyk oraz inni zaproszeni goście: Jolanta Łuczak, Wioletta Baraniak, Anna Stolarczyk, Mirosław Rosiecki, Katarzyna Kowalska, Marta Kowalska. Nie zabrakło również rodziców, którzy z dumą podziwiali swoje pociechy.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.  Po występie dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor Urszula Graczyk dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy " Krasnoludek" otrzymał pamiątkowy dyplom.

Po uroczystości wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek". Cały ten czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Autor: Judyta Majchrzak