Konkurs plastyczny "Maluj z Długoszem"- 27.10.2015 r.

Konkurs plastyczny "Maluj z Długoszem" zorganizaowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi oraz Wydawnictwo Literatura w ramach kampanii społecznej „Łódzkie Czyta”
z okazji obchodów Roku Jana Długosza.

Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie ilustracji do jednej z dwóch legend, wskazanych przez organizatorów, opisanych na kartach „Roczników, czyli Kronik słynnego Królestwa Polskiego” Jana Długosza: "Legenda o Kraku i Wawelskim Smoku" oraz "Legenda o Wandzie, co nie chciała Niemca".

Cele konkursu:

1. Popularyzacja twórczości Jana Długosza.
2. Przybliżenie dzieciom historii i piękna języka polskiego.
3. Rozwijanie i prezentowanie umiejętności artystycznych dzieci oraz propagowanie ich osiągnięć.
4. Wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności.
5. Zachęcenie rodziców, opiekunów, wychowawców do rozwijania zainteresowań historycznych i literackich oraz kompetencji plastycznych dzieci.
6. Ukazanie twórczej aktywności jako źródła osobistej satysfakcji.

Zgodnie z regulaminem Szkolna Komisja Konkursowa dokonała oceny wielu prac plastycznych i wybrała 26 celem przesłania do organizatora konkursu.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, na których dzieci prezentują wykonane przez siebie prace plastyczne.

Autor: Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej