Miejska Gra Terenowa w Łęczycy - 16.10.2015r.

Dziesięcioosobowa grupa uczniów z klasy VI wzięła udział w grze terenowej W okupowanej Łęczycy realizowanej w ramach projektu W okupowanej Łęczycy - gra terenowa z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra 2015.

Zadaniem uczestników w trakcie gry było rozwiązywanie zadań w każdym z punktów wyznaczonych przez Organizatora. Uczniowie, zaopatrzeni w plan miasta i okolic, ruszyli m.in. szlakiem walk wrześniowych, najważniejszych wydarzeń okresu okupacji hitlerowskiej w mieście, aż do wkroczenia wojsk radzieckich do Łęczycy. W wybranych miejscach na uczniów czekali pracownicy Muzeum, ubrani w repliki mundurów z II wojny światowej z zadaniami. Były to zadania teoretyczne (wiedza historyczna i geograficzna), logiczne, zaszyfrowane hasła. Sprawdzane były także umiejętności z lekcji wychowania patriotycznego. Uczniowie zmagali się z zadaniami sprawnościowymi, np. poszukiwali min, pakowali na czas walizkę, rzucali granatem, strzelali z karabinu. A na koniec zjedli smaczną grochówkę.
Uczniowie z wielkim zapałem brali udział w konkurencjach. Nawet deszczowa pogoda nie złamała ducha rywalizacji. Gra terenowa okazała się inną lekcją historii, dzięki której uczniowie na pewno szybciej zapamiętają zdobyte wiadomości historyczne.
Opiekunowie wyjazdu: pani Jolanta Łuczak oraz pan Sebastian Petrykowski.

Autor: Jolanta Łuczak