XXXVI Zlot do Środka Polski – Piątek – 9.05.2015 r.

Na  terenie gminy Piątek 9 maja 2015 roku spotkaliśmy się wspólnie z miłośnikami turystyki pieszej na  XXXVI Zlocie do Środka Polski, zorganizowanym przez PTTK Łęczyca i Urząd Gminy w Piątku. Z naszej szkoły wybrały się dwie grupy  -  7 - osobowa grupa uczniów z klas I – III i 14 osobowa grupa z klas IV – VI  pod opieką pań Judyty Majchrzak i Marzeny Lewandowskiej.

O godzinie 9:00 przywitały nas lokalne władze i uroczyście rozpoczęliśmy zlot, a komandor rajdu pan Paweł Czarnecki ogłosił pierwszy konkurs na opracowanie hasła, które miało się zaczynać słowami : "Kocham Piątek, bo …  ". Nasze hasło na konkurs brzmiało „Kocham Piątek, bo w zgodzie żyjemy i dobrze się czujemy”- autorkami były Oliwia Woźniak, Magdalena Miszczak, Julia Przybysz, Julia Skalska. Po przejechaniu autokarami na start trasy o godzinie 9:30 rozpoczęliśmy 11- kilometrowy marsz.  Pierwszym punktem wędrówki była miejscowość Karsznice, potem Las Mchowicki i Śladków Podleśny, a zwieńczeniem spaceru był Śladków Rozlazły.

W trakcie wędrówki były postoje, gry i  konkursy, np. „Tabu” - gra polega na odgadywaniu w określonym czasie haseł pokazywanych przez kogoś, „Anagramy” - układanie wyrazów z podanych liter,  w którym udział brała cała drużyna, a osobno opiekunowie drużyn. Jedną z atrakcji rajdu była możliwość podziwiania pięknych dzieł rzeźbiarzy, którzy biorą udział w Plenerze Rzeźbiarskim w Piątku w dniach 7 - 9 maja 2015 r. Zachwycaliśmy się miedzy innymi kunsztem wykonania „Misiowej ławki”. Następnie udaliśmy się do Gimnazjum im. prof. Stefana Pieńkowskiego w Piątku. Tam zostaliśmy poczęstowani  pyszną zupą. Potem odbył się kolejny konkurs – tym razem wiedzy o Gminie Piątek. Naszą drużynę  reprezentowała 3-osobowa grupa rajdowiczów - Oliwia Woźniak, Magdalena Miszczak. W międzyczasie młodsze dzieci grały w piłkę nożną na pobliskim boisku, układały puzzle na czas. W trakcie sprawdzania konkursowych zadań przez komisję mogliśmy między sobą porozmawiać i podzielić się wrażeniami z tego dnia. Na koniec odbyło się podsumowanie konkursów, tym razem jednak nie zajęliśmy miejsca na podium. Nagrodę – Białą Sowę wykonaną przez Andrzeja Dębowskiego dla najlepszej drużyny rajdu zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Daszynie. My natomiast otrzymaliśmy nagrodę za udział w postaci planów lekcji i dyplomu.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w rajdzie i  aktywnie spędzić czas w gronie znajomych i przyjaciół. Czekamy już na następny wypad!