Powitanie wiosny – 20.03.2015 r.

W przededniu pierwszego dnia kalendarzowej wiosny uczniowie klas I – III wybrali się nad pobliską rzeczkę, aby pożegnać zimę.

Na czele orszaku dzieci z klasy III niosły wykonaną przez siebie marzannę. Do wody wrzucono 2 małe kukły, które nie chciały jednak odpłynąć. Po kilku próbach udało się wygonić „złą zimę”. Na pewno pomogły w tym okrzyki dzieci: „Precz, zimo zła!”. Do szkoły wróciliśmy z kolorowym gaikiem przygotowanym przez pierwszaków. A marzanna ustrojona w piękny kapelusz zamieniła się w wesołą wiosnę.
      W ostatni dzień zimy wszystkie dzieci paradowały w krawatach i muszkach, gdyż tradycyjnie jest to Dzień Krawata. Ponadto mieliśmy okazję obserwować przez czarną szybkę niezwykłe zjawisko – częściowe zaćmienie Słońca.
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zespół edukacji wczesnoszkolnej