Sprawdzian 2013

Ponad 360 tys. szóstoklasistów z ok. 13,5 tys. szkół podstawowych 4 kwietnia 2013r. w całej Polsce napisało sprawdzian. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Test rozpoczął się o godzinie 9.00. Uczniowie mieli godzinę na napisanie. Szóstoklasiści, którzy mają konkretne dysfunkcje, np. dysleksję, pisali pół godziny dłużej. Sprawdzian obejmował treści z języka polskiego, matematyki, historii i przyrody, z czego zakres dwóch ostatnich dziedzin jest mniejszy.

Egzamin przebiegł bez problemów, wszyscy uczniowie punktualnie stawili się na egzaminie.

Sądząc po opiniach naszych szóstoklasistów test nie był trudny choć w niektórych zadaniach wymagał głębszego zastanowienia się nad odpowiedzią.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone 22 czerwca 2013 r.

Arkusz testu można pobrać:

TUTAJ  (arkusz dla uczniów bez dysfunkcji i uczniów z dysleksją rozwojową)

TUTAJ (A8 - arkusz dla uczniów z trudnościami w uczeniu się)