Konkurs

W dniu 12.11.2012r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs na „Świetlicowego mistrza ortografii”.

W konkursie udział wzięli uczniowie z klasy III osiągający bardzo dobre wyniki z dyktand. Mieli oni za zadanie wypełnić 8 zadań m.in. rozwiązać krzyżówkę, wstawić  znaki interpunkcyjne, uzupełnić wyrazy z „ó”, „u”, „rz”, „ż”, „ch”, „h”. Głównymi celami konkursu było: podniesienie poziomu znajomości ortografii i interpunkcji polskiej, utrwalenie nawyku poprawnego pisania, doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych  oraz   kształcenie pamięci uwagi i logicznego myślenia.

W konkursie wyłoniono trzy osoby, które uzyskały największą ilość punktów. Wśród zwycięzców znalazły się następujące osoby:

I miejsce – Marta Wiśniewska

II miejsce – Alicja Szymczyk