"Żyjmy w zgodzie z przyrodą" - podsumowanie projektu - 25.06.2014r.

Na uroczystym apelu podsumowano działania prowadzone w ramach projektu  „Żyjmy w zgodzie z przyrodą” dofinansowanego w formie dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony  Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach „Edukacji ekologicznej  w szkołach  i przedszkolach”.

Podczas spotkania obecni byli p. Urszula Graczyk - dyrektor szkoły, p. Mirosław Włodarczyk - wójt gminy Witonia, p. Ilona Pawlak - przedstawiciel Świetlicy Środowiskowej przy Bibliotece Publicznej w Witoni, rodzice oraz uczniowie klas 0 - III. Uroczystość prowadziła  p. Bożena Kuś, która przedstawiła cele, zadania oraz działania prowadzone w ramach projektu. Następnie na scenę wkroczyli młodzi aktorzy - uczniowie klasy II. Dzieci wystąpiły w inscenizacji pt. " Bajka o dobrej królowej, złym królu, pracowitych elfach i mądrych dzieciach". W dowcipny sposób przedstawiły problem śmiecenia w lesie i najbliższym otoczeniu. Przypomniały zasady segregowania odpadów.

Na koniec nadszedł najbardziej oczekiwany przez wszystkich moment wręczania nagród za uczestnictwo w konkursach. Pan Wójt i Pani Dyrektor z pomocą nauczycielek realizujących projekt - Bożeny Kuś, Ewy Zduńczyk i Lucyny Królikowskiej - przekazywali  dzieciom torebki z nagrodami, a było ich aż 130! Radosne śmiechy i okrzyki zachwytu jeszcze długo było słychać na korytarzu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do możliwości skorzystania z funduszu WFOŚiGW i dodatkowo dofinansowali działania w ramach projektu.

E. Zduńczyk, B. Kuś, L. Królikowska