Spotkanie z Marcinem Pałaszem - 5.05.2016 r.

5 maja 2016 roku dzięki współpracy z Wydawnictwem Literatura i Biblioteką Publiczną Gminy Witonia mieliśmy przyjemność  gościć w naszej szkole znanego i utytułowanego pisarza Marcina Pałasza – autora popularnych książek dla dzieci i młodzieży  W spotkaniach z pisarzem wzięli udział uczniowie starszych klas szkoły podstawowej.

Twórczość Marcina Pałasza wyróżnia duża doza optymizmu oraz humoru, nic więc dziwnego, że w rzeczywistym kontakcie z czytelnikami dał się on poznać jako człowiek wesoły i pogodny.  Pisarz rozbawił dzieci  do łez zabawnymi anegdotami ze swoich spotkań autorskich, żartami oraz cytatami z własnych utworów. Autor opowiadał również o swoim życiu rodzinnym i  zainteresowaniach. Przybliżył także dzieciom własny warsztat pisarski, zdradzając między innymi, że pomysły do swoich książek czerpie z życia codziennego. Przykładowo do napisania cyklu książek o Elfie, przyczynił się pies, którego pisarz przygarnął ze schroniska. Elf stał się nie tylko prawdziwym przyjacielem pisarza, ale również bohaterem jego 4 ostatnich książek.

Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ph. „Odkrywcy” na ilustrację do powieści M. Pałasza „Wszystko zaczyna się od marzeń”. Nagrodzono prace trzech uczennic z klasy szóstej – Anny Pałczyńskiej, Marty Wiśniewskiej i Weroniki Maciejewskiej – które otrzymały pamiątkowe dyplomy i książkę autora „Licencja na miłość”
z dedykacją. Praca Marty zostanie zaprezentowana na finale w Sieradzu.

Pan Marcin Pałasz chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Zachęcał je również do czytania. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mieli możliwość zdobycia autografu pisarza na zakupionych książkach lub pamiątkowych karteczkach.  Dzieci podziękowały autorowi wręczając pracę Waldka Miszczaka z klasy piątej i pożegnały tak wspaniałego gościa gromkimi oklaskami.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki, w której są do wypożyczenia i przeczytania powieści M. Pałasza.