Wycieczka do Uniejowa - 12.06.2014 r.

12 czerwca 2014 r. uczniowie klasy IV i VA pod opieką p. Agnieszki Petrykowskiej,
p. Jolanty Pawlak i p. Sebastiana Petrykowskiego udali się na wycieczkę do Uniejowa.

W programie wycieczki znalazły się m.in. wizyta w kompleksie termalno-basenowym, żywa lekcja historii
w Kasztelu Rycerskim oraz warsztaty praktyczne w Zagrodzie Młynarskiej.

W godzinach porannych, pełni dobrego humoru  wyjechaliśmy spod naszej szkoły. Zaraz po przyjeździe na miejsce odbyliśmy krótki spacer po Parku Zdrojowym, gdzie mogliśmy obejrzeć ciekawe ptaki - m.in pawie i królewskie bażanty, odwiedziliśmy uniejowski zamek z XIV wieku oraz poznaliśmy krótką historię miejsca do którego przyjechaliśmy. Po spacerze mogliśmy udać się na relaksacyjne kąpiele w termach.

Kolejny punkt programu wyjazdu to wizyta w Kasztelu Rycerskim. Poznaliśmy tam bardzo ciekawe opowieści dotycące średniowiecznego życia w Polsce. Mogliśmy także spróbować sił w strzelaniu z łuku i w "rzucie dzidą
w dzikiego zwierza".

Następnie udaliśmy się do Zagrody Młynarskiej, gdzie wzięliśmy udział w  warsztatch pieczenia chleba. Efektem naszej pracy były wyśmienite podpłomyki, które po upieczeniu w prawdziwym starodawnym piecu, zjedliśmy
na koniec warsztatów. Mogliśmy także poznać zasady działania młyna. Bardzo ciekawą czynnością było ustawienie wiatraka młynarskiego w kierunku wiatru.

Na koniec udaliśmy się do pobliskiej restauracji na pizzę i lody.

Mimo że wycieczka nie była bardzo daleka, to do domów wróciliśmy pełni wrażeń.

Sebastian Petrykowski

Agnieszka Petrykowska