Popis teatralny uczniów kl.Va przed Rodzicami

Młodzi aktorzy w inscenizacji "Demeter i Kora"

Dnia 11 marca 2013r. uczniowie klasy 5a wraz z panią Jolantą Łuczak przedstawili swoim Rodzicom inscenizację mitu pt. Demeter i Kora. Spotkanie odbyło się o godz.1245 na I piętrze naszej szkoły. Zaproszona została również na nie pani Dyrektor Urszula Graczyk.

Wszyscy aktorzy, przebrani w swoje stroje wraz z rekwizytami, weszli do sali nr 8. Pani Łuczak powitała Rodziców, a także pochwaliła uczniów, że chcieli samodzielnie przygotować  inscenizację. Widać było, że byli z siebie bardzo dumni. Aktorzy przedstawili się, jakie grają postacie w przedstawieniu, by ułatwić rodzicom zrozumienie krótkiej scenki. Uczniowie, którzy wykonali jakieś dodatkowe prace, np. afisze teatralne, zaproszenia dla pani dyrektor, zaprezentowali swoje prace i zostali nagrodzeni ocenami. Po paru minutach wszyscy wyszli na korytarz, aby wystąpić przed publicznością. Czekała już tam pani dyrektor i rodzice. Rozpoczął się występ. Była to opowieść mityczna. Przedstawiała porwanie Kory i rozpacz Demeter po utracie córki. Opisywała gniew matki i rzucenie klątwy na Ziemię. Problem rozwiązał Zeus. Postanowił, by Kora spędzała trzy czwarte roku u Hadesa, a jedną czwartą u Demeter. Dzięki temu zapanował na Ziemi ład i porządek. Mit ukazuje powstanie pór roku.

Występ został nagrodzony gromkimi brawami i uwieczniony na zdjęciach. Pani dyrektor podziękowała uczniom i pochwaliła, że chcą występować w małych spektaklach teatralnych. Było to dla młodych aktorów dużą radością i mobilizacją do dalszej pracy. Podziękowania należy również skierować do pani Łuczak, że zechciała z uczniami współpracować  i wyreżyserować tę sztukę.

Daria Osowska kl.Va