Spotkanie autorskie z pisarzem i ilustratorem Pawłem Wakułą - 08.05.2014 r.

Spotkanie klas piątych z pisarzem Pawłem Wakułą odbyło się we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Witoni w ramach spotkań z młodymi czytelnikami pod hasłem „Z książką na walizkach – podróż z historią i legendą”.

W  ramach Tygodnia Bibliotek, odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą - pisarzem, rysownikiem i ilustratorem. Paweł Wakuła urodził się 24 czerwca 1965 r. Jest absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej. Początkowo związany był z „Przeglądem Sportowym” i „Wędkarzem Polskim”, a następnie z tygodnikiem Angora. Od 20 lat uprawia zawód rysownika - humorysty i pisze felietony.

Zebranym  dzieciom zostały przedstawione między innymi książki: O czym szumi lasNa tropie sześcioptaka. To  książki napisane w ścisłej współpracy z Lasami Państwowymi. Leśniczy Piątek jest tu supermanem, superbohaterem. Aby chronić przyrodę (i polski las) współpracuje z fantastycznymi postaciami zaludniającymi powieści: skrzatem Maurycym oraz szczurkiem Ogryzkiem – znanym obżartuchem i dowcipnisiem, a także pozostałymi mieszkańcami Doliny Bagiennej Trawy: chochlikami, rusałkami, leśnymi lichami, dziwożonami, płanetnikami i innymi postaciami rodem z zapomnianych polskich baśni i legend.

Autor opowiedział również o książce historycznej przedstawiającej w humorystyczny sposób  mało znane fakty z życia polskich królów i książąt -Jagiełło pod prysznicem, czyli poczet władców polskich.

Podczas spotkania, autor bardzo w bardzo interesujący sposób opowiadał o  swojej pracy. Opowiadania o bohaterach swoich książek wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki wzbudzając ogólny entuzjazm wśród dzieci. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci.

Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów ozdobionych rysunkami, po które ustawiła się długa kolejka.