IV Powiatowe Integracyjne Manewry Sprawnościowe - 11.06.2014r.

11 czerwca 2014r. na Stadionie Miejskim w Łęczycy odbyły się IV Powiatowe Integracyjne Manewry Sprawnościowe „ I ty Możesz Zostać Bohaterem”. Naszą szkołę reprezentowali w tej imprezie uczniowie klas szóstych pod kierunkiem p. Sebastiana Petrykowskiego i p. Tomasza Pajewskiego.

Głównym organizatorem imprezy był SOSW w Łęczycy.

Manewry miały na celu:

- przybliżenie uczniom specyfiki zawodu policjanta, strażaka, ratownika medycznego, pracownika sanepidu

- integracja uczniów ze szkół specjalnych z rówieśnikami;

- przypomnienie i utrwalenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym;

- wdrażanie do przestrzegania bezpieczeństwa przeciw pożarowego

- uwrażliwienie na potrzebę troski o własne zdrowie i życie

- podnoszenie sprawności fizycznej

- utrwalanie numerów alarmowych

Podczas imprezy zdobyliśmy wiedzę i umiejętności dotyczące ratowania zdrowia i życia ludzkiego, poznaliśmy pracę ratownika medycznego, policjanta, strażaka, ratownika WOPR, pracownika Straży Miejskiej,. Mogliśmy obejrzeć sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych.  Przeszliśmy także musztrę wojskową. Ciekawym elementem, szczególnie dla chłopców, była możliwość obejrzenia i przymierzenia ekwipunku żołnierskiego. Wzięliśmy także udział w pokazie plakatów i transparentów o tematyce antynikotynowej oraz obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez pracowników SOSW w Stemplewie. Nie odmówiliśmy sobie także spróbowania żolnierskiej grochówki. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i puchar. Imprezę uznajemy więc za bardzo udaną.

Sebastian Petrykowski