Wycieczka do Łodzi - 09.06.2014 r.

Żyj z przyrodą w zgodzie,
to przynosi plon.
Wszystkim się z nią podziel,
jej bogactwa broń.

Wycieczka była jednym z działań projektu „Żyjmy w zgodzie z przyrodą” dofinansowanego w formie dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony  Środowiska   i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach „Edukacji ekologicznej  w szkołach                 i przedszkolach”.

9 czerwca uczniowie klas I i III uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Łodzi. Celem wycieczki było  kształtowanie wrażliwości dzieci na piękno przyrody, wzbudzenie w dzieciach pozytywnych emocji w stosunku do przyrody, w tym radości z odkrywania jej tajemnic. Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych, które przybliżyły im życie rafy koralowej. Na podsumowanie obejrzały film 3D pt. „Pod taflą oceanu”. Następnie w Ogrodzie Botanicznym podczas lekcji plenerowej „Podziwiam i chronię przyrodę” poznały wiele gatunków roślin.

Następnego dnia uczniowie klasy III redagowali sprawozdanie z wycieczki. W podsumowaniu dzieci napisały: „wycieczka była fascynująca, udana, wspaniała, interesująca; poznałam rośliny lecznicze; dowiedziałam się, że konwalia jest lecznicza oraz trująca; zdałem sobie sprawę, że nie trzeba szukać obrazów w Internecie, wystarczy wyjrzeć przez okno; poznałem drzewo z gładką korą – platan; najbardziej podobała mi się wspinaczka po skałkach; nigdy nie zapomnę tej wycieczki”.  Teraz z niecierpliwością czekamy na następne wycieczki – do Kłodawy i Rogowa.

Ewa Zduńczyk