I Turniej Warcabowy - 30.05.2014r.

"Zawsze istnieje właściwe posunięcie. Trzeba je tylko znaleźć."

Ksawery Tartakower

W dniu 30.05.2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Witoni wzięli udział w I Turnieju Warcabowym zorganizowanym przez pana Mirosława Rosieckiego – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu     i Rekreacji w Witoni. Zawody odbyły się  z okazji Dnia Dziecka,  a ich celem przewodnim było upowszechnianie gry  w  warcaby  przez dzieci  i młodzież, zapewnienie uczniom pożytecznego wypoczynku oraz  rozwój ich zainteresowań.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży – z dnia na dzień zgłaszało się coraz więcej osób chcących uczestniczyć w  rozgrywkach. W ostatecznym rozrachunku w turnieju wzięło udział aż 23 uczniów  z klas I – VI.

Uczniowie zostali ciepło przywitani przez organizatorów,  którzy na początku przypomnieli zasady obowiązujące podczas rozgrywek oraz  podzielili uczestników na grupy. Pod czujnym okiem pana  M. Rosieckiego,                    T. Garwickiego oraz T. Zwierzchowskiego uczniowie zmagali się   z przeciwnikami w mniejszych grupach,               z których wybrani  zostali liderzy. Następnie odbył się finał, podczas którego z liderów grup wyłoniono zwycięzców. Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy zmagali się z przeciwnikami do samego końca.

Organizatorzy za  aktywność i wysiłek  uczniów podczas zawodów ufundowali  ciekawe nagrody – PenDrive  dla 8 najlepszych graczy  oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Wyniki I Turnieju Warcabowego

I miejsce – Michał Wasielewski

II miejsce – Daniel Garwicki

III miejsce – Piotr Peda

Organizatorzy byli zadowoleni z dużego zainteresowania uczniów zaproponowaną  formą rozrywki i tym samym planują rozwinięcie tej formy aktywności w przyszłości. Za co bardzo dziękujemy!!

Agnieszka Ślepecka