Program własny dla zespołu wokalnego

Program własny dla zepołu wokalnego "Wiolinki" realizowany jest w naszej szkole od 2001 r. Autorką i realizatorką programu jest p. Violetta Olesińska.

W bieżącym roku realizowany jest na zajęciach chóru, w których bierze udział 26 osób w wymiarze 2 godz. tygodniowo.

Cele zajęć:

wyposażenie uczniów w podstawowe wiadomości i umiejętności w zalkresie śpiewania i muzyki wokalnej

opanowanie różnorodnego repertuaru związanego z kalendarzem imprez szkolnych i pozaszkolnych

kształtowanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych

kształcenie głosu dziecka i umiejętności posługiwania się nim

kształcenie słuchu muzycznego i rozwijanie wrażliwości intonacyjno - emisyjnej

wyzwalanie radości i optymizmu poprzez śpiew zespołowy

kształcenie poczucia więzi i dyscypliny w pracy zespołowej

wdrażanie do aktywności artystycznej i kulturalnego spędzania wolnego czasu

promowanie dorobku artystycznego uczniów w szkole i środowisku

udział w przeglądach, festiwalach i konkursach.

W bieżącym roku podczas zajęć zespołu przygotowaliśmy prezentacje muzyczne nauroczystości szkolne: Inauguracja Roku Szkolnego, Otwarcie Obiektu Sportowego, Międzyklasowy Przegląd Pieśni Patriotycznych, Koncert Pieśni Patriotycznych dla przedszkolaków, Jasełka, Koncert Kolęd, Dzień Babci i Dziadka, Przegląd Piosenki Ludowej z okazji Roku Oskara Kolberga, Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Duża grupa naszego chóru prezentowała program artystyczny z okazji obchodów 100 - lecia Harcerstwa w Łęczycy w dn. 1 czerwca 2014 r.

Wzięliśmy udział w konkursach zewnętrznych, odnosząc niemałe sukcesy: Konkurs Piosenki Patriotycznej w Ozorkowie, Konkursy Kolęd w Łęczycy i Ozorkowie, Przegląd Zespołów Artystycznych w Łęczycy, Muzyczne Potyczki w Ozorkowie, Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Piosenki "Żaczek2014" w Łęczycy.

W czerwcu przygotowujemy się do uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego. Zapraszamy na nasze koncerty!