OBUT 2014 - 20.05.2014 r.

20 maja 2014 r. od godziny 9 - uczniowie klasy trzeciej napisali sprawdzian
      Ogólnopolskiego badania umiejętności  trzecioklasistów OBUT 2014
      przygotowany przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Na rozwiązanie testu z matematyki trzecioklasiści mieli 45 minut. Testy mają pokazać, jak uczniowie radzą sobie z liczeniem, logicznym myśleniem czy czytaniem ze zrozumieniem. Zadania na sprawdzianie OBUT miały zróżnicowany poziom trudności. Wśród nich znalazły się takie, które zapewniają sukces dzieciom o niższym poziomie wiadomości i umiejętności matematycznych oraz takie, które umożliwiają trzecioklasistom ujawnienie wysokiego poziomu swojej wiedzy w tym zakresie.  Po zakończeniu i sprawdzeniu próby do szkół trafią specjalne raporty, ze szczegółowym omówieniem wyników każdego z uczniów.
Do sprawdzianu przystąpiło 22 uczniów klasy III.

Ewa Zduńczyk