Fascynujący świat przyrody

Regulamin konkursu ekologicznego

Regulamin konkursu na plakat

„Fascynujący świat przyrody” ukazujący walory przyrodnicze najbliższej okolicy

1.Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Witoni.
2. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Żyjmy w zgodzie z przyrodą” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
3. Uczestnicy: konkurs obejmuje uczniów klas I – III.

4. Cele konkursu:

-   przedstawienie oczyma dzieci walorów przyrodniczych naszej małej ojczyzny;

-   propagowanie idei poszanowania przyrody wśród dzieci;
-  poznanie zasobów przyrodniczych najbliższej okolicy;
-  edukacja w zakresie umiejętności obserwacji przyrody i zjawisk ekologicznych;

- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci;

5. Czas trwania konkursu: od 28 kwietnia do 15 maja 2014 r.

6. Warunki uczestnictwa i forma prac  konkursowych:

- prace w formie plakatu powinny być wykonane dowolną techniką na kartonie  o formacie A3;

- nadesłane prace nie mogą być wcześniej publikowane i powinny stanowić własność autorów;

- prace powinny zawierać: imię i nazwisko autora oraz klasę, imię i nazwisko opiekuna, dokładny adres szkoły oraz numer telefonu.

7. Sposób przeprowadzenia konkursu:

• Wykonane plakaty należy przesłać na adres: Szkoła Podstawowa w Witoni, w terminie do 15.05.2014 r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31.05.2014 r., wyniki zamieszczone będą na stronie internetowej szkoły i wysłane do szkół biorących udział w konkursie.
  • Dla laureatów i uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.                                                                                                                                                     Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej SP w Witoni:

Bożena Kuś, Lucyna Królikowska, Ewa Zduńczyk