Dzień Profilaktyki Agresji

13 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki Uzależnień  pod hasłem „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Brali w nim udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców wraz z przewodniczącą p. Beatą Załugą  oraz przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Witoni p. Dariusz Kowalczyk.

Z tej okazji do naszej szkoły przybył specjalny gość, przyjaciel uczniów i wróg palenia – bohater piosenki wykonanej przez uczniów młodszych klas - Dinek (popatrz na zdjęcia-czyż nie jest uroczy?), który w prosty i ciekawy  sposób przekazał nam całkiem ważne i cenne informacje związane z paleniem papierosów. Uczniowie przygotowali dwa przedstawienia:  ,, Nie pal przy mnie proszę’’ w wykonaniu klas I-III i ,, Patrycy Papieros przed sądem’’ - wykonawcami byli uczniowie klas IV-VI. Młodsi uczniowie pokazali, że nie chcą żeby otaczał ich dym tytoniowy, natomiast starsi osądzili i skazali  Patrycego Papierosa – głównego winnego uzależnienia ponad 30 % Polaków . Po przedstawieniu p. Agnieszka Ślepecka ogłosiła wyniki  konkursu na najciekawszą koszulkę o tematyce antynikotynowej. Zdobywcami nagród zostały:

Daria Osowska kl.  Va         - I miejsce

Edyta Marciniak kl. VIa      - II miejsce

Justyna Tomczak  kl. VIa    -III miejsce

Na zakończenie Dnia Profilaktyki Uzależnień p. Marzena Lewandowska przeprowadziła konkurs wiedzy o uzależnieniach. Przedstawicielami poszczególnych klas byli:

kl. IVa - Adam Tomes;

kl. IVb -Kamil Pałasz;

kl. Va- Daria Osowska;

kl. Vb – Daniel Garwicki;

kl. VIa – Krystian Kamiński;

kl. VIb – Magdalena Wasielewska;

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą uzależnień.

Myślę, że po tym dniu żaden uczeń naszej szkoły nigdy nie będzie palił papierosów.

Łukasz Dutkiewicz kl. VIb

Opiekunowie: A. Ślepecka, M. Lewandowska