• Odwiedziło nas: 2461965

Modernizacja pracowni przyrodniczej przy Szkole Podstawowej w Witoni

TYTUŁ PROJEKTU: „Modernizacja pracowni przyrodniczej „Środowisko i my”  przy Szkole Podstawowej w Witoni”
CELEM PROJEKTU było utworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych.

REALIZATORZY: p. Marzena Lewandowska - nauczycielka przyrody i  p. dyrektor Urszula Graczyk.
Wnioskodawcą w  imieniu szkoły była Gmina Witonia  - p. Wójt M. Włodarczyk wspierał inicjatywę szkoły.  Uroczyste otwarcie ekopracowni  odbyło się 10 grudnia 2013 r. Szkoła Podstawowa w Witoni  ubiegła się i otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dotację z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Moja wymarzona ekopracownia” w wysokości  40.320,00 zł. Całkowity koszt zadania (z udziałem własnym gminy i dotacjami od sponsorów) to  47.470,00 zł.
Dofinansowane zostały projekty, które w znaczny sposób wpłynęły na polepszenie warunków nauczania oraz wyróżniały się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania pracowni.