Między nami kobietkami

Program „Między nami kobietkami” przeznaczony jest dla dziewcząt klas szóstych i stanowi wsparcie dla realizacji celów edukacyjnych omawianych podczas zajęć wychowania do życia w rodzinie, na godzinach do dyspozycji wychowawcy klasy i na przedmiocie przyroda.

W poradniku, który otrzymują wszystkie dziewczęta z klas szóstych znajduje się wiele informacji od ekspertów Always dotyczących zmian zachodzących w okresie dojrzewania, pierwszej miesiączki, higieny czy sposobów dbania o urodę.

W naszej szkole jest to kolejny etap zdobywania informacji dotyczący wiedzy o swoim ciele i przemianach w nim zachodzących. Corocznie dziewczęta z klas szóstych uczestniczą w spotkaniu z pielęgniarką, które przebiega pod tytułem „Dojrzewanie - Co się ze mną dzieje?”

Dzięki zajęciom dziewczęta:
- zdobędą wiedzę dotyczącą przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania,

- poznają i zaakceptują siebie w czasie intensywnych przemian swojego ciała,

- zrozumieją, że w czasie dojrzewania wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie.

Szkolny koordynator – Marzena Lewandowska