Święto Pieczonego Ziemniaka w stadninie koni - 26.09.2019 r.

Uczniowie klasy III wraz z opiekunami świętowali początek kalendarzowej jesieni w stadninie koni De La Sens w Czołczynie.

Czwartek przywitał pochmurną, mglistą pogodą. Deszczowa jesień nie bardzo zachęcała do wspólnych, wesołych zabaw i zajęć ruchowych. Jednak atmosfera panujaca w ośrodku jeździeckim poprawiła humory dzieci, które szybko włączyły się do zajęć i aktywnie uczestniczyły w zaplanowanym programie. Poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka oraz tradycji związanych z wykopkami.  Wspaniałą atrakcją była przejażdżka na koniach oraz  zabiegi pielęgnacyjne na zwierzetach. Uczniowie uczestniczyli również w zabawach zręcznościowych: rzucie podkową i strzelaniu z łuku. Na koniec dzieci piekły, a następnie zajadały się pieczonymi w ognisku ziemniakami i kiełbaskami.

To była ciekawa lekcja przyrody. Dla wszystkich uczestników - mimo deszczowej pogody - był to bardzo udany dzień. Humory dopisały, więc i zabawa była znakomita!

autor: Ewa Zduńczyk