Półkolonie 2019 – II tydzień, 1 – 5.07.2019 r.

Kolejny tydzień 30 uczniów spotykało się, aby bezpiecznie i w ciekawy sposób spędzić wakacyjny czas. Pod opieką wychowawców dzieci wesoło bawiły się i poznawały nowe miejsca.

Dzień pierwszy – korzystając ze słonecznej pogody dzieci po raz kolejny wyjechały nad jezioro w Chodczu. Po przypomnieniu zasad bezpieczeństwa nad wodą doskonaliły swoje umiejętności pływackie i aktywnie spędzały czas na plaży. Do domu wróciły wypoczęte  i opalone.

Dzień drugi – to zwiedzanie Muzeum im. Jerzego Dunin Borkowskiego w Krośniewicach. Dzieci zwiedziły w  muzeum ekspozycję stałą, wystawą czasową 40/40, obejrzały film oraz wzięły udział w podchodach muzealnych czyli w grze pt.: „Co w muzeum piszczy?". Gra  w ciekawy sposób pozwoliła na zdobycie wiadomości dotyczących zbiorów muzealnych.

Dzień trzeci – wycieczka do stadniny koni De La Sens w Czołczynie. Program wyjazdu obejmował: zajęcia teoretyczne i praktyczne z końmi, przejażdżkę bryczką, jazdę konną, grę terenową o tematyce jeździeckiej oraz ognisko z kiełbaskami. Dzień upłynął szybko  w przemiłej atmosferze i świetnie zorganizowanymi zajęciami.

Dzień czwarty – wycieczka do Doliny Skrzatów we Florentynowie. Program zawierał - przejście przez Dolinę pod opieką animatora – Skrzatologa, w czasie którego dzieci miały możliwość podejrzenia życia Skrzatów w ich naturalnym środowisku; warsztaty plastyczne pod opieką animatora, dotyczące Skrzatów, lasu, czyli zdrowego środowiska, w którym żyją.

Dzień piąty - Piątek był dniem podsumowania. Każdy uczeń wykonał pracę plastyczną pt. „Najwspanialsze wspomnienie z półkolonii.” Najlepsze prace zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali nagrody za zaangażowanie  i aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Podsumowując muszę stwierdzić, iż taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników jak również ich rodziców. Dwutygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw, integracji a także doskonałą lekcją historii, przyrody    i bezpieczeństwa. Duża frekwencja na wszystkich zajęciach, pozytywne reakcje dzieci i ich rodziców wskazuje,  iż należy ją kontynuować i rozwijać w latach przyszłych.

Z oferty Półkolonii 2019 docelowo skorzystało 30 dzieci z Gminy Witonia.
W imieniu dzieci i rodziców opiekunowie dziękują Panu Wójtowi, Pani Dyrektor, Pani Intendentce oraz Panu Kierowcy.

Dziękujemy za pomysł, finansowanie i wkład pracy w realizację  półkolonii.

autor: Ewa Zduńczyk, Marika Gapińska, Bożena Kuś