Bezpieczne wakacje na wsi, czyli KRUS radzi – 30.05.2019 r.

Wkrótce kończy się kolejny rok szkolny i dla wielu dzieci w Polsce rozpoczyna okres wakacyjny. W tym szczególnym czasie należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci spędzających wakacje na wsi. Dlatego naszą szkołę odwiedził przedstawiciel oddziału KRUS w Łęczycy Pan Radosław Janicki.

Na początek dzieci obejrzały film pt. „Rodzina Porażków” ukazujący niebezpieczne sytuacje podczas prac w rolnictwie w różnych porach roku. Następnie uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać dzieci podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom codziennych zagrożeń oraz kształtowanie w nich właściwych postaw pozwalających na uniknięcie wielu niebezpieczeństw w gospodarstwie rolnym. Prowadzący ukazywał częste przyczyny wypadków oraz ostrzegał przed nadgorliwością dzieci podczas wykonywania prac niedostosowanych do ich wieku.

Na koniec pierwszaki otrzymały książeczki o omawianej tematyce, uczniowie klasy drugiej odblaskowe kamizelki, a trzecioklasiści uczestniczyli w konkursie wiedzowym.

Mamy nadzieję, że dzięki temu w gospodarstwach rolnych nie będzie dochodzić do tragedii  z udziałem naszych uczniów.

Autor: Zespół edukacji wczesnoszkolnej