Spotkanie autorskie z Joanną Olech – 10.05.2019

W spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Witonia wzięli udział uczniowie klasy IV, Va i Vb.

Pani Joanna Olech to autorka i ilustratorka książek dla dzieci oraz młodzieży. Pisarka opowiedziała uczniom m.in. o tym, jak rozpoczęła się jej przygoda z pisarstwem, prezentowała stworzone i zilustrowane przez siebie książki, czytała fragmenty popularnej „Dynastii Miziołków” oraz „Pompona w rodzinie Fisiów”. Spotkanie było bardzo kreatywne – pani Joanna Olech aktywizowała słuchaczy, wyznaczała zadania, rysowała, nagradzała cukierkami.

Pisarka wyłoniła także zwycięzców konkursu plastyczno-literackiego „Co w trawie piszczy”, zorganizowanego z okazji spotkania. Nagrodzone zostały: Zofia Góreczna, Maja Jóźwiak oraz Lena Lewandowska vel Biernat z kl. Va.

Pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy w zakupionych książkach lub na specjalnie przygotowanych kartkach z miziołkową i smoczą pieczęcią.

Autor: Dorota Wojciechowska-Jabłońska