W bibliotece można rozmawiać o sprawach trudnych – 1.04.2019 r.

Uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Pedagogiczne w Łęczycy. Tematem wiodącym była niepełnosprawność.

Na początek dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Błękitny pies”. Treść była inspiracją do rozmowy o osobach niepełnosprawnych. Drugoklasiści poznali, jak osoby niewidome „widzą” świat, próbowali czytać książki pisane alfabetem Braille¢a oraz porozumiewali się bez słów. Uczniowie nawiązali do własnych doświadczeń z osobami niepełnosprawnymi. Największą radość sprawiły zajęcia plastyczne: rysowanie mniej sprawną ręką, z zawiązanymi oczami czy wyklejanie plasteliną przestrzennego obrazka.

Najważniejsze przesłanie „Nikt nie jest gorszy od innych” na zawsze zostanie w pamięci dzieci. Zajęcia w bibliotece tak spodobały się uczniom, że umówiliśmy się na następne w maju.

Autor: E. Zduńczyk