Szkolny Konkurs Mitologiczny

Czy znasz mitologię? - konkurs mitologiczny dla klas V-VI

Szkolny Konkurs Mitologiczny dla uczniów klasy V i VI

zorganizowany we współpracy z Centrum Edukacji Historycznej „KLIO”

Cele konkursu:
- zainteresowanie uczniów tematyką mitologiczną i tradycjami kultury europejskiej,
- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień mitologicznych uczniów,
- utrwalenie i poszerzenie wiadomości z zakresu mitologii greckiej,
- upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy mitologicznej.

REGULAMIN KONKURSU MITOLOGICZNEGO

Założenia ogólne:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. V i VI SP w Witoni.
2. Udział w konkursie jest dowolny.
3. Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z treścią mitów greckich
i rzymskich (J.Parandowski „Mitologia. Wierzenia i podania Greków i Rzymian”).
4. Organizatorem konkursu jest pani Jolanta Łuczak – nauczyciel historii i języka polskiego.
5. Zgłoszenie udziału w konkursie należy kierować do organizatora konkursu do dn. 28.03.2014r.
6. Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu.

Przebieg konkursu:

1. W konkursie biorą udział chętni uczniowie z klas V – VI.

2. Oceniana jest wiedza ogólna z historii starożytnej Grecji, z języka  polskiego oraz ze znajomości mitologii.

3. W jury zasiadają nauczyciele historii i języka polskiego oraz nauczyciel bibliotekarz.

4.  Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap I – szkolny ma formę pisemną. Test składa się z pytań otwartych i zamkniętych, sprawdzających znajomość treści mitów, cytatów, frazeologizmów. Do etapu II przechodzą uczestnicy, którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów (8 osób). W razie większej liczby osób, które uzyskają najwyższe wyniki,  Organizator przygotuje pytania dodatkowe – odpowiedzi ustne.

Etap II – ogólnopolski  ma formę pisemną. Uczniowie rozwiązują test opracowany przez CEH „KLIO”. Test składa się z 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 1 pytania otwartego.

5.  Terminy:

3.04.2014r. – etap I – 45 minut;

10.04.2014r. – etap II – 60 minut;

6. Nagrody:

Za udział w konkursie w etapie szkolnym uczestnicy otrzymują z historii cząstkową ocenę „bardzo dobry” (za uzyskanie co najmniej 50% punktów). Osoby, które przejdą do II etapu, uzyskują cząstkową ocenę „celujący”. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy. W etapie ogólnopolskim przewidziano następujące nagrody:

I miejsce w kraju – LAPTOP

II miejsce w kraju – TABLET