II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej w Świnicach Warckich - 07.12.2013r.

7 grudnia 2013 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Świnicach Warckich odbył się II Turniej Mikołajkowy w Piłce Nożnej rocznika 2001 i młodszych w kategorii dziewcząt  i chłopców. W kategorii dziewcząt udział wzięło pięć drużyn ( SP Wielenin, SP  Świnice Warckie, SP Mazew, SP Witonia oraz SP Piaski) zaś w kategorii chłopców wystąpiły trzy drużyny (SP Świnice Warckie, SP Mazew, SP Witonia).

Turniej dziewcząt wygrała bezkonkurencyjna drużyna SP Piaski tegoroczne  mistrzynie województwa łódzkiego wygrały trzy mecze oraz raz zremisowały. Drugie miejsce dzięki zwycięstwu w bezpośrednim meczu nad SP Witonia zajęła drużyna SP Mazew, najniższy stopień podium przypadł dla SP Witonia, poza podium uplasowały się gospodynie z Świnic Warckich, a piąta lokata przypadła SP Wielenin. Najlepszą strzelczynią turnieju została Weronika Andrzejczak z SP w Mazewie.

Turniej chłopców wygrała bezapelacyjnie drużyna SP Witonia podobnie jak w tamtym roku. Zawodnicy z Witoni wygrali oba mecze, natomiast drugie miejsce przypadło gospodarzom SP Świnice Warckie, a trzecie SP Mazew. Najlepszym bramkarzem został Piotr Peda, a najlepszym strzelcem Jan Peda obaj z SP Witonia.

Oprócz emocji piłkarskich uczestnicy turnieju mieli okazję poznać najlepszą zawodniczkę Europy do lat 17 - Ewę Pajor, reprezentantkę kraju U-17 oraz seniorek. Sympatyczna zawodniczka Medyka Konin opowiadała o początkach swojej kariery, meczach w reprezentacji oraz klubie, chętnie rozdawała autografy i fotografowała się z uczestnikami turnieju.

Oprócz tego organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla każdego uczestnika oraz darmowe bilety wstępu na Termy do Uniejowa.

Chłopcy: Peda Piotr,Peda Jan, Zduńczyk Adam, Kurzyński Mikołaj, Zachman Hubert, Sienny Dawid.

Dziewczyny: Kowalska Anita, Majchrzak Karolina, Matusiak Martyna, Osowska Daria, Art Anna, Czarnecka Magda, Tomczak Wiktoria

Trener: Michał Włodarczyk

Wyniki:

Witonia  –  Świnice 5 – 1

Świnice  – Mazew 2 – 1

Witonia  –  Mazew 6 – 1

Tabela klasyfikacji końcowej:

1. I miejsce – Witonia – 6 p.

2. II miejsce – Świnice – 3.p.

3. III miejsce – Mazew – 0 p.

Wyniki:  Dziewczęta

Witonia – Wielenin 1 – 0

Mazew  – Świnice 1– 1

Piaski  – Wielenin 1– 0

Witonia  – Piaski 0 – 1

Świnice – Piaski 0  – 1

Witonia  – Mazew 0  – 2

Wielenin  – Mazew 0  – 0

Piaski – Mazew 2  – 2

Witonia – Świnice 1  – 0

Swinice – Wielenin 1 – 0

Tabela klasyfikacji końcowej:

I miejsce  – SP Piaski    – 10 p.

II miejsce – SP Mazew – 6 p.

III miejsce – SP Witonia – 6 p.

IV miejsce – SP Świnice  – 4 p.

V miejsce – SP Wielenin – 1 p.