Akcja pomocowa realizowana w ramach Projektu ”IM WIĘCEJ KTO OPUSZCZONY Z TYM WIĘKSZĄ MIŁOŚCIĄ SŁUŻYĆ MU TRZEBA...”

Dziewczęta, należące do Szkolnego Koła Caritas, w myśl motta przyświecającego konkursowi ,

postanowiły napisać listy do ciężko chorych dzieci w ramach ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”.

Uczestniczki projektu dokładnie przeczytały informacje zamieszczone w profilach dzieci na stronie internetowej: marzycielskapoczta.pl. Poznawszy zainteresowania i ulubionych bohaterów chorych dzieci, uczennice własnoręcznie wykonały dla nich podarki bożonarodzeniowe – zgodne z upodobaniami adresatów.

• Eliza Kubiak uszyła poduszkę z misiaczkiem dla Julki, która lubi postacie z kreskówek.
  • Emilia Tomczak wykonała kolaż ze zdjęć koni, bo to ulubieńcy chorej Martynki. Uczennica podarowała też od siebie książkę o podróżach i kartkę z Włoch, bo wspomniana Martynka zbiera kartki pocztowe z różnych miejsc na świecie i uwielbia czytać.
  • Klaudia Czupryniak  specjalnie dla Natalki, uwielbiającej układać puzzle, wykonała właśnie puzzle „nie-spodziankę” ze zdjęciem samej bohaterki.
  • Julianna Skalska namalowała obraz dla Lenki, która sama uwielbia malować. W domu dziewczynka często przebiera się za księżniczkę lub królową Elsę, dlatego pomysł, by specjalnie dla niej namalować właśnie księżniczkę.

Uczestniczki projektu dla każdego z chorych dzieci przygotowały też kartki świąteczne. W napisanych dodatkowo listach zawarły słowa otuchy i życzenia od serca oraz życzenia świąteczne. Poza konkursem do akcji włączyły się Weronika Konwerska i Marta Ciesielska.Koszty przesyłki paczek dla dzieci zostały pokryte z pieniędzy uzyskanych podczas Mikołajkowego kiermaszu Szkolnego Koła Caritas.