21 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia,

ale ich działanie jest naprawdę wielkie.”

Matka Teresa z Kalkuty

Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych (powstała z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem) i do dziś jest niezmienna, choć ma nieco inny, społeczny wymiar.

„Miłe słowa – weź i podaruj” to akcja Szkolnego Koła Caritas, przygotowana z okazji tego szczególnego dnia. Wolontariusze wraz z opiekunem przygotowali specjalny plakat, który został wystawiony na I piętrze gmachu gimnazjum. Każdy mógł wziąć kolorową kartkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie: koleżance, koledze, wychowawcy, nauczycielowi lub pracownikowi szkoły. „Dobrze, że jesteś...”, „Kartka dla kogoś, kogo lubię” czy „Uśmiechnij się!” – te proste, znane wszystkim słowa wywoływały uśmiech na twarzy obdarowanego.

Wszyscy przekonaliśmy się, że życzliwość w naszej szkole nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pamiętajmy, że „nasze dobro czy zło nie umiera, lecz wraca jak bumerang”.