„Pamiętaj drogi kolego - chroń każde dziecko od krzywdy i złego!” – warsztaty w klasie II A

Pamiętaj drogi kolego - chroń każde dziecko od krzywdy i złego!”  – takie przesłanie nosi ze sobą inicjatywa uczniów klasy II A, która wykonała parasole praw dziecka. Symbolizują one ochronę każdego dziecka i zapewnienie należnych im praw. Według uczniów klasy II A należy im się prawo do życia, do bycia i chcenia, do miłości, radości, tworzenia, do nauki, wiedzy i wiary, prawo do marzeń, snu i zabawy, prawo do chleba, ubrania, pokoju, prawo do gniewu i złego nastroju. Pomysł na wykonanie parasoli praw dziecka okazał się bardzo trafny, gdyż dzieci same potrafiły zrozumieć symboliczny ich wymiar. Stając pod parasolami deklarowały, iż pod nimi czują się bezpieczne oraz wiedzą, że są chronione prawami, które zwisły nad ich głowami.