Konkurs Matematyczny - PANGEA 2013-2014

Międzynarodowy konkurs matematyczny dla uczniów z całej Polski

REGULAMIN PANGEA Konkurs Matematyczny, 2013-2014

1. Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie.

2. W roku 2013/2014  konkurs przeprowadzany jest w dziewięciu kategoriach:

Szkół podstawowych (dla klas 4, klas 5 i klas 6)

Szkół gimnazjalnych (dla klas 1, klas 2 i klas 3)

Szkół licealnych (dla klas 1, klas 2 i klas 3)

3. Informujemy, że na stronie internetowej www.pangea.edu.pl znajdują się zadania konkursowe z poprzednich lat wraz z rozwiązaniami.

4.  Do konkursu uczniów zgłaszają nauczyciele matematyki poprzez wypełnienie aplikacji na stroniewww.pangea.edu.pl. Liczba uczestników z danej szkoły w każdej kategorii jest nieograniczona.

5. Zakres merytoryczny konkursu:

Szkola Podstawowa Klasa V i VI:

a) dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie liczb całkowitych (pamięciowe i pisemne),

b) rzymski sposób zapisywania liczb,

c) ułamki zwykłe i dziesiętne,

d) cechy podzielności liczb,

e) nww i nwd liczb,

f) potęgowanie liczb całkowitych oraz wymiernych

g) obliczenia procentowe,

h) punkt, prosta, półprosta, odcinek, odległość dwóch punktów na płaszczyźnie,

i) kąty i ich rodzaje

j) proste, odcinki równoległe i prostopadłe,

k) obwód wielokąta (prostokąt, kwadrat, trójkąt),

l) czworokąty,

m) pole prostokąta, kwadratu, trójkąta, równoległoboku i rombu

n) wielokąty foremne,

o) skala i plan,

p) graniastosłupy,

r) ostrosłupy,

s) zadania z treścią, zastosowania matematyki na co dzień; gry logiczne.

6. Zabrania się używania kalkulatora.

7. Konkurs składa się z dwóch etapów.

8. Meridian nie zapewnia transportu na miejsce konkursu i nie zwraca kosztów podróży.

9. W przypadku wątpliwości Komitet Konkursu (dyrekcja szkoły oraz nauczciele matematyki) zastrzega sobie prawo do podejmowania ostatecznej decyzji.

10. Uczestnictwo w ceremonii jest warunkiem odebrania nagrody, gdyż Meridian nie wysyła nagród zwycięzcom.  Nagrodę należy odebrać osobiście lub w szczególnych sytuacjach za pośrednictwem Rodziców lub Nauczyciela. Jeśli z przyczyn losowych uczestnik nie może wziąć udziału w ceremonii  rozdania nagród nadal zachowuje prawo do nagrody. W takim wypadku istnieje możliwość  jej odbioru w terminie późniejszym.

11. W przypadku remisu w ostatnim etapie PANGEA  (czyli gdy kilka osób będzie miało dokładnie ten sam wynik) odbędzie się  krótki test między uczestnikami  w dniu rozdania nagród. Dogrywka rozpocznie się o godzinie 9.00 aż do wyłonienia zwycięzcy, zaś wręcznie nagród  rozpocznie o godzinie 12.00.

12. Lista 20 najlepszych uczestników  z każdej kategorii wraz z ich rezultatami zostanie opublikowana na naszej stronie internetowej www.pangea.edu.pl po ogłoszeniu wyników na ceremonii rozdania nagród.

13. Wymogiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie ważnej  legitymacji  szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

14. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów i z technicznych środków łączności. Organizator zastrzega sobie prawo  dyskawlifikacji uczestnika, jeśli ten załamie punkt regulaminu.

15.  Uczestnictwo w  konkursie jest całkowicie bezpłatne.

16. Kalendarz konkursu:

a. zgłaszanie uczestników: 1.10. 2013 – 10.12.2013