„My swoje prawa znamy i w alei znaków drogowych je przedstawiamy” – warsztaty w klasie I

W dniu 15.11.2017 r. pedagog szkolny przeprowadził warsztaty pod hasłem „My swoje prawa znamy i w alei znaków drogowych je przedstawiamy”. Miały one na celu zapoznanie dzieci z przysługującymi im prawami i wyeksponowanie ich w postaci znaków nakazu, czyli tego czego dzieci potrzebują najbardziej, czyli prawa do miłości, prawa do nauki, prawa do wyrażania swoich uczuć oraz prawa do pomocy medycznej w razie choroby, czy wypadku. Prawa z takimi hasłami utworzyły aleję znaków drogowych, przed którymi zatrzymują się inni uczniowie, aby zapoznać się bądź przypomnieć sobie o swoich prawach. Oczywiście uczniowie klasy I zapoznali się również z innymi prawami, takimi jak prawo do szacunku, prawo do życia bez przemocy, prawo do zabawy oraz odpoczynku. Praca na tworzeniem alei praw dziecka była bardzo inspirująca, gdyż dzieci aktywnie pracowały oraz miały wiele ciekawych pomysłów. Z zapałem wykonywały zadania, a efekt pracy pierwszaków zachwycił inne osoby, także gości naszej szkoły.