„Jestem sobą – jestem ważny” – warsztaty w klasie V

„Jestem sobą – jestem ważny” – pod takim tytułem odbyły się warsztaty w klasie V, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważna w życiu jest własna samoocena.

Uczniowie podczas zajęć wymieniali swoje zalety oraz umiejętności, w których sprawdzają się i dzięki temu mogą pomagać innym. Podczas zabawy „Uliczka przyjaźni”  otrzymali pozytywne wzmocnienia w postaci uśmiechów, przyjaznych spojrzeń i gestów, informacji zwrotnych od kolegów i koleżanek dotyczących cech charakteru, za które są lubiani i cenieni. Każdy uczeń został pozytywnie oceniony i skomplementowany, dzięki czemu mógł spojrzeć na siebie bardziej łaskawym okiem.

Uczniowie otrzymali zadanie do wykonania na następny miesiąc, mianowicie muszą się wcielić w „przyjazne skrzaty”, które wylosowanym przez siebie kolegom będą pomagać, wspierać i wzmacniać. A w jaki sposób? – sami muszą się nad tym zastanowić. Po miesiącu złożą do pedagoga sprawozdanie z wykonywanego zadania.