XXXVII Zlot Do Środka Polski – 14.05.2016 r.

W sobotę, 14 maja  ponad dwudziestu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w rajdzie pieszym - XXXVII "Zlocie do Środka Polski" zorganizowanym przez Oddział PTTK w Łęczycy.

Swoją przygodę dzieci rozpoczęły od odwiedzin rzeźbiarzy na Plenerze Rzeźbiarskim, gdzie miały możliwość obserwować artystów przy pracy oraz podziwiać powstające rzeźby. Trasę pieszą rozpoczęły od Łysej Góry, następnie maszerowały przez ok. 5km wzdłuż rzeki Maliny.

Podczas wędrówki uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju konkurencjach i konkursach. Musiały ułożyć puzzle, rozwiązać rebus, krzyżówkę oraz wykazać się znajomością wiedzy na temat Gminy Piątek.

Na mecie Zlotu na wędrowców czekała niespodzianka w postaci spotkania   z panem Krzysztofem Petekiem – dziennikarzem, pisarzem, organizatorem wypraw. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o survivalowych wyprawach do Ameryki Południowej, Gruzji, Rumunii, czy na Syberię. Chętne dzieci miały również możliwość wzięcia udziału w krótkim szkoleniu z samoobrony lub skorzystania   z atrakcji w parku linowym.

Po wszystkich zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie zdobyli  III miejsce w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz  klasy IV-VI. Z rąk pana Wójta Gminy Piątek i Komandora Zlotu otrzymali nagrody: dyplomy i książki.

Choć pogoda nie była sprzyjająca, to dobre humory dopisywały. Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że nie mogą doczekać się następnego rajdu.

Autor: K. Witczak, J. Pawlak, M. Nawrocka