VII Rajd „ Śladami Marii Konopnickiej”- 16.04.2016 r.

Oddział PTTK „ Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy wraz z Zespołem Szkolno- Przedszkolnym w Świnicach Warckich zorganizowali dla miłośników turystyki pieszej Rajd „Śladami Marii Konopnickiej”.

W słoneczną sobotę, 16 kwietnia dzielna grupa naszych uczniów wraz z opiekunami wzięli udział w VII Rajdzie „Śladami Marii Konopnickiej”.

Ciesząc się słoneczną pogodą oraz pięknymi widokami  młodzi turyści wędrowali 5-kilometrową trasą biegnącą przy ruinach dworku Marii Konopnickiej w Gusinie do Świnic Warckich, gdzie na terenie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego na turystów czekał pyszny  posiłek.

Następnie uczniowie nasi wzięli udział w konkursie plastycznym- bajkowe fantazje. Mieliśmy również swoją reprezentację w konkursie na najciekawszy strój- postać z bajki Marii Konopnickiej.

Na zakończenie Kinga Wiśniewska, Kamila Sikora , Anna Zwierzchowska oraz Jakub Szafrański uroczyście zostali pasowani na turystę. Dzieci otrzymały książeczki PTTK oraz upominki.

Do domu wracaliśmy z pamiątkowym dyplomem oraz  pełni niezapomnianych wrażeń. Już dziś zapraszamy do udziału    w kolejnych rajdach.

Autor: Monika Nawrocka