Rozstrzygnięcie Konkursów ogłoszonych przez ZGRK – 17.12.2015 r.

17 .12.2015 r. odbyło się wielkie podsumowanie konkursów organizowanych przez Związek Gmin Regionu Kutnowskiego, którego jednym z celów statutowych jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży.

Kolejna akcja wielkiej zbiórki surowców wtórnych pod hasłem "Dołącz do drużyny Tonsmeierka" zakończyła się uhonorowaniem przedstawicieli naszej szkoły. W zbiórce makulatury w kategorii klasa w Szkole Podstawowej w Witoni zwyciężyli uczniowie klasy 3, a indywidualną nagrodę otrzymała Ola Rakoska z klasy 3.

Znamy również wyniki konkursu fotograficznego pt. "Schwytać światło" w ramach projektu pn. "Wirtualne obserwatorium nieba na wyciągnięcie ręki ramach  Międzynarodowego Roku Światła 2015”.  Tematem przewodnim było zanieczyszczenie sztucznym światłem. Nasi uczniowie zdobyli:

II miejsce - Gabriel Kaźmierski klasa 5 /nagroda: Teleskop Spinor Optics N-130/900 EQ-2/

Wyróżnienie  - Anna Pałczyńska klasa 6  / nagroda: Latarka LED /

Opiekunką konkursów była Pani Marzena Lewandowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: Urszula Graczyk