Sprawdzian Trzecioklasisty - 09.05.2024 r.

W czwartek, 9 maja uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.

OSKT to wyjątkowy sprawdzian zewnętrzny składający się z trzech części – polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej, w którego trakcie są badane kluczowe umiejętności trzecioklasistów, takie jak: czytanie ze zrozumieniem,  słuchanie,  pisanie, wiedza o języku, liczenie i sprawność rachunkowa, praktyczne umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych,  rozumienie podstawowych pojęć przyrodniczych, obserwacje przyrodnicze oraz ich analiza.

Trzecioklasiści wyjątkowo poważnie podeszli do tego zadania, założyli galowy strój, napisali test najlepiej jak potrafili, a teraz z niecierpliwością czekają na wyniki.

Trzymamy kciuki!

Autor: K. Witczak