Wyróżnienie w konkursie Teenagers in Action - 30.04.2024 r.

Miło nam poinformować, że sześć osób z grupy Youngster, prowadzonej przez p. Radosława Woźniaka, biorących udział w ogólnopolskim konkursie, otrzymały wyróżnienie za swój projekt „Extra Help from Youngster”

Konkurs był adresowany do uczniów klas ósmych biorących udział w dodatkowych zajęciach języka angielskiego w ramach projektu Youngster. Z naszej grupy zgłosiły się 4 uczennice, 1 uczeń z klasy 8B, oraz 1 uczeń z klasy 8A. A byli to: Maja Kińska, Kinga Wiśniewska, Natalia Stańczyk, Aleksandra Wysocka, Julian Kudlicki i Patryk Kaźmierczak. Założeniem projektu było: wykonanie planu działań na rzecz lokalnej społeczności, uzyskanie akceptacji organizatorów, wdrożenie tych działań w miesiącu lutym i przygotowanie video raportu z przeprowadzonej aktywności w języku angielskim. Poza punktami za przydatność wykonanej pracy na rzecz lokalnej szkoły/gminy oceniane były również walory językowe nagranego sprawozdania.

Nasi Youngsterzy zdecydowali się na przygotowanie wielkoformatowych pomocy wizualnych przydatnych w nauczaniu języka angielskiego w klasach 1-3, ćwiczeń sprawdzających znajomość słownictwa w formie rebusów i krzyżówek, a także przeprowadzenie lekcji powtórzeniowych korzystając z platformy Kahoot dla klas 8, a dla klas młodszych lekcji prezentujących darmowe aplikacje na telefon użyteczne w nauce języka obcego.

Prezentacja slajdów z naszymi działaniami znajduje się pod tym linkiem:

Jury składające się z metodyków, przedstawicieli Europejskiego Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i wydawnictwa Macmillan nagrodziło naszą szóstkę wyróżnieniem, czyli dyplomami za osiągnięcie sukcesu, oraz Youngsterowymi plecakami zawierającymi: koszulki, kubki, plannery, parasolki, notatniki i inne gadżety.

Dziękujemy bardzo organizatorom konkursu, a naszym laureatom gratulujemy!

Autor: Radosław Woźniak