Z wizytą u pszczół - 22.04.2024 r.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody tego święta.

W tym roku uczniowie klas I - III opuścili mury szkoły i udali się do Pszczelarskiego Centrum Edukacyjnego w Gledzianówku.

Na miejscu czekali na uczniów pszczelarze, którzy przeprowadzili ciekawe warsztaty i oprowadzili po ścieżce edukacyjnej.

Uczniowie obejrzeli ul pokazowy, dowiedzieli się jak funkcjonuje rodzina pszczela, czego potrzebuje do przeżycia i jakie zagrożenia czyhają na pszczoły.

Dzieci miały możliwość stworzenia własnej świecy z wosku oraz skosztowania różnych rodzajów miodów i pyłku kwiatowego.

Duże wrażenie wywołała na dzieciach specjalna kabina do ulo-terapii, w której można korzystać z zapachu miodu i wibracji kilkuset tysięcy pszczół, z przylegających do kabiny uli.

Na koniec wszyscy mogli ogrzać się przy ognisku i posilić ciepłą kiełbaską.

To była udana „żywa” lekcja przyrody.